Login mediator

PE-carrousel workshop nr. 1

De meerwaarde van herstel(bemiddeling) in het strafrecht

Voor wie?

(Aankomende) mediators (in strafzaken), strafjuristen uit wetenschap en praktijk en overige geïnteresseerden.

Doel workshop

Aan het einde van deze workshop weet u…

  • Iets over de geschiedenis van straf- en herstelrecht
  • Iets over herstelrecht in de verschillende procesfasen, incl. detentie
  • Iets over de mensbeelden achter straf- en herstelrecht

Iets over de effectiviteit van herstelrecht in termen van recidive-reductie (onderzoek UM/UvT/WODC).

Workshopbegeleider

Jacques Claessen is als universitair docent straf(proces)recht verbonden aan de Universiteit Maastricht, waar hij tevens directeur van de master Nederlands recht is. Ook is hij rechter-plaatsvervanger bij de Rechtbank Limburg en is hij redacteur van de Nieuwsbrief Strafrecht en van het Tijdschrift voor Herstelrecht. In onderzoek en onderwijs houdt Jacques zich vooral bezig met materieel strafrecht, strafrechtelijke sancties en herstelrecht. Dit jaar zal van zijn hand verschijnen ‘Forgiveness in criminal law through the implementation of victim-offender mediation’ (Nijmegen, WLP, 2016).

Aanmelden is niet meer mogelijk

 

 

Interessant? Deel via social media!
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Facebook
Facebook
Email this to someone
email
Een moment geduld alstublieft, het zoeken kan enige tijd duren.