Nieuws Henneke Brink vertrekt als redactie lid TC
Gepubliceerd op 15 mei 2026Met het vertrek van Henneke Brink verliest de redactie van het Tijdschrift Conflicthantering (TC) een onmisbaar baken van expertise, scherpte en toewijding.
Samen de maatschappij een beetje mooier maken
SIRE wil met haar campagnes mensen aanzetten tot denken over kwesties die weinig tot geen aandacht krijgen maar dit wel verdienen. Wij stellen een thema ook aan de orde om het bespreekbaar te maken in onze samenleving en te agenderen bij burgers, opinieleiders en besluitvormers.
Verlies elkaar niet als polarisatie dichtbij komt
Veel mensen ervaren dat de sfeer in Nederland verhardt en de maatschappelijke verbondenheid afneemt. Dit blijkt uit nieuwe verontrustende cijfers: zorgen over polarisatie nemen toe, maar ook meedoen aan polariserend denken groeit. Begrip voor elkaars mening neemt af, terwijl de behoefte aan verbinding groot blijft. De campagne richt zich op de negatieve effecten van polarisatie in kleine kring en laat zien dat onderlinge verbondenheid belangrijk is om problematische tegenstellingen samen te overwinnen. Ontdek hier wat jij zelf kunt doen om dat te voorkomen.
Organisaties die een idee indienen bij de Stichting SIRE krijgen niet te horen of hun aanvraag wel of niet zal worden gehonoreerd. Het gaat immers om ideële reclame. Het bestuur van de NMv is verheugd over de op 1 januari jl van start gegane campagne.